Świat

„Chcę sprawić, że TotalEnergies będzie potężnym teamem”

Peter Sagan
Volta Ciclista a Catalunya 2021 - 100th Edition - 6th stage Tarragona - Mataro' 193,8 km - 27/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2021

Sporym zaskoczeniem dla niektórych fanów Petera Sagana jest jego nowy kontrakt podpisany z francuską drużyną TotalEnergies, która nie posiada licencji WorldTour. Pojawiają się opinie, że to może być regres dla Słowaka, a być może nawet „emerytura”. Jak do transferu i podobnych opinii odnosi się sam zainteresowany?

Zawodnik w rozmowie z L’Equipe przypomina, że Bora-Hansgrohe, do której dołączył w 2016 roku, była małym zespołem i w miarę upływu lat zyskała miano jednej z silniejszych drużyn WorldTouru:

„Wiesz, kiedy dołączyłem do Bora-Hansgrohe pod koniec 2016 roku, był to mały zespół. W ciągu kilku lat wszystko się zmieniło i stał się jedną z największych struktur World Touru. Byłem na początku tej drogi. Najważniejszy nie jest obecny status zespołu, ale to, co zamierzamy z nim zrobić”.

„Fakt, że TotalEnergies nie ma licencji World Tour nie stanowi dla mnie problemu. Chcę pomóc w stworzeniu wspaniałego zespołu”.

Słowak wspomina również pierwsze poważne spotkanie z kierownikiem zespołu, Jean-René Bernaudeau, który powiedział mu, że kluczem do sukcesu jest to, żeby kolarze się dobrze bawili.

„To pierwszy raz, kiedy menedżer prosi mnie o dobrą zabawę”

– kwituje optymistycznie zawodnik.

Manager TotalEnergies równie entuzjastycznie wypowiada się o dołączeniu Sagana do drużyny:

„Zrekrutowanie Petera jest oczywiście niesamowitym źródłem dumy. Jest on prawdopodobnie najpopularniejszym kolarzem na świecie, wyjątkowym talentem, który zmieni oblicze naszej drużyny. Ten transfer jest przede wszystkim wyznacznikiem ambicji sportowych. Peter jest wielkim zawodnikiem, wszyscy o tym wiedzą i to z pewnością przełoży się na zwycięstwa – na to liczymy. Przybycie takiego mistrza, a wraz z nim dostawcy rowerów i akcesoriów Specialized oraz partnera odzieżowego jak Sportful, to akceleratory dla naszej drużyny i wspaniałe benefity dla młodych talentów. Peter będzie kluczową częścią naszego systemu na klasyki i Tour. Dzięki swojemu doświadczeniu przyniesie nam dużo sportowych emocji i pomoże nam popchnąć zespół do przodu.”

– mówi Jean-René Bernaudeau.

To Top