Świat

Imponująca lista startowa Vuelta a Burgos

Mikel Landa
Mikel Landa / fot. Team Bahrain-McLaren

Jeden z głównych wyścigów przygotowujących do Vuelta a Espana zapowiada się na rewanż za Giro d’Italia. Na starcie zobaczymy niemal całą czołową dziesiątkę z pierwszego Wielkiego Touru w sezonie.

W maju praktycznie całe kolarskie środowisko zakochało się w Damiano Caruso. Włoch przejął palmę pierwszeństwa w drużynie po tym jak po kraksie wycofać musiał się Mikel Landa i zajmując 2. miejsce w Giro sięgnął po największy sukces w dotychczasowej karierze. Wynik był tym bardziej imponujący, że większość zawodowego ścigania Caruso pełnił rolę pomocnika. W Burgos ponownie duet Bahrain-Victorious będzie jechał ramię w ramię, a dodatkowo będzie wspierany przez rewelację Criterium du Dauphine Marka Paduna i imponującego podczas Giro Gino Madera.

Na starcie zobaczymy także Egana Bernala, choć wcale nie jest takie pewne, że to zwycięzca tegorocznego Giro będzie najważniejszym zawodnikiem w ekipie Ineos Grenadiers. O nowy kontrakt będzie walczyć Ivan Ramiro Sosa, którego przyszłość wciąż nie jest jasna, a wyścig w Hiszpanii jest jednym z jego ulubionych – ma na koncie dwa sukcesy w klasyfikacji generalnej oraz 4 etapowe zwycięstwa. Do tego w ekipie Ineos powinniśmy zobaczyć także Pawła Siwakowa, który ma niezbyt udany sezon oraz Carlosa Rodrigueza.

Choć lista startowa nie jest jeszcze w pełni potwierdzona to najprawdopodobniej zobaczymy na starcie w Burgos zobaczymy także trzeciego w Giro Simona Yatesa (BikeExchange), czwartego Aleksandra Własowa (Astana-PremierTech), siódmego Romaina Bardeta (Team DSM) oraz ósmego Hugh Carthy’ego (EF Education-Nippo).

Wyścig Vuelta a Burgos rozpocznie się 3. sierpnia, a do pokonania będzie 5 etapów. Kluczowy dla losów generalki zapewne będzie ostatni odcinek z metą na podjeździe do Lagunas de Neila – do szczytu prowadzi blisko 12 kilometrów podjazdu o średnim nachyleniu 6,5%, ale na ostatnich 3000 metrach gradient niemal nie spada poniżej 10%.

To Top