Bez kategorii

Izomat MTB Cup: Zwycięstwo Bartłomieja Wawaka

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak - fot. poharmtb.cz

Sobotni wyścig Izomat MTB Cup (kat. 1) w czeskiej miejscowości Hlinsko, zaliczany do Pucharu Czech, zakończył się zwycięstwem Bartłomieja Wawaka. Na podium stanęli też Krzysztof Łukasik, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Aleksandra Podgórska.

Zawodnik Kross Orlen Cycling Team szybko wrócił do rywalizacji po igrzyskach olimpijskich i jeszcze w tym samym tygodniu zameldował się na wyścigu w Czechach. – “Najlepsza metoda na jet lag to pojechać na wyścig i wygrać” – skomentował 28-latek po zakończonych zwycięstwem zawodach. Na metę wjechał z czasem 1:26:07, niespełna półtorej minuty przed drugim Krzysztofem Łukasikiem z JBG-2 Cryospace. Podium uzupełnił Lukas Kobes. Wystartowali też Filip Helta (8. miejsce), Jakub Zamroźniak (17.), Michał Topór (19.), Mateusz Nieboras (23.), Maciej Jeziorski (30.) i Mariusz Michałek (37).

– “Początek i końcowa część wyścigu były bardzo przyzwoite, ale kryzys nastąpił w środkowej części” – skomentował Michał Topór, dla którego – podobnie jak dla reszty Polaków – był to generalny sprawdzian przed mistrzostwami Polski, które odbędą się w przyszły weekend.

Dla Wawaka był to trzeci tegoroczny start w czeskim cyklu i drugi zakończony zwycięstwem. Pod koniec czerwca Polak wygrał też w Bedrichovie.

W wyścigu elity kobiet zwyciężyła Jana Czeczirankova, która wyprzedziła kolejno: drugą Katarzynę Solus-Miśkowicz, trzecią Aleksandrę Podgórską i czwartą Gabrielę Wojtyłę. Ósme miejsce zajęła Zuzanna Krzystała, a osiemnaste – Patrycja Piotrowska.

– “Z małym pechem, ale najważniejsze, że walczyłam do końca i dojechałam. Jako że moje życie to wzloty i upadki, to nawet nie wiecie, jak bardzo cieszy mnie każde pudło, zwłaszcza na arenie międzynarodowej” – napisała po wyścigu najlepsza z Polek.

W wyścigu juniorów 11. miejsce zajął Krzysztof Klimek, 22. – Kacper Chojnacki, a zmagań nie ukończył Maksymilian Wiśniowski.