Świat

Tour de Pologne: Michał Kwiatkowski na wstępnej liście zgłoszeń

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) znalazł się na wstępnej liście zgłoszeń do rozpoczynającego się 9 sierpnia Tour de Pologne. Jeżeli pojawi się na starcie, będzie to dla niego powrót do rywalizacji w imprezie Czesława Langa po dwuletniej przerwie.

“Kwiato” po raz ostatni zaprezentował się w najważniejszym, polskim wyścigu w 2018 roku. Wygrał wtedy dwa etapy (4. i 5.), a w klasyfikacji generalnej wyprzedził Simona Yatesa (wtedy Mitchelton-Scott) i Thibaut Pinota (Groupama-FDJ). Aktualnie Polak ma za sobą intensywny blok startów: ukończył Tour de France, był także z reprezentacją na igrzyskach w Tokio, heroicznie walcząc o medal w wyścigu ze startu wspólnego.

31-latek już wcześniej sygnalizował, że może pojawić się w naszym kraju, o ile forma pozwoli mu na to, by włączyć się do walki o zwycięstwo. Profile etapów zdają się sprzyjać jego umiejętnościom (sztywne końcówki w pierwszej części zmagań, brak naprawdę trudnego, górskiego odcinka), na plus działa też “czasówka”. Choć nie znamy jeszcze pełnej listy uczestników, mistrz świata z Ponferrady automatycznie uznawany być musi za jednego z faworytów.

Tour de Pologne rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie.

Popularne

To Top