Świat

“Primoż Roglić to fenomen”

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Primoż Roglić w wielkim stylu sięgnął w środę po złoty medal igrzysk w Tokio w jeździe indywidualnej na czas. Pod wielkim wrażeniem wyczynu Słoweńca jest Bradley Wiggins, mówiąc wprost – “Rogla” to fenomen.

31-latek, który nie ukończył tegorocznej edycji Tour de France (musiał się wycofać na skutek obrażeń odniesionych po upadku), w kapitalny sposób powetował sobie to niepowodzenie. Na 44-kilometrowej trasie okazał się bezkonkurencyjny, pokonując drugiego Toma Dumoulina (Holandia) o ponad minutę.

“To była jazda na zupełnie innym poziomie. Roglić to fenomen” – ekscytował się Wiggins, który zna smak olimpijskiego złota – ma na koncie aż pięć krążków z tego kruszcu, w tym cztery zdobyte na torze i jeden na czas. Wspomniał, że Słoweniec wykazał się gigantycznym hartem ducha, po raz kolejny w swojej karierze.

“Przed rokiem wszyscy zastanawialiśmy się, jak podniesie się po klęsce w Tour de France, gdy stracił prowadzenie na przedostatnim etapie. Wtedy wygrał Vueltę i Liege-Bastogne-Liege. Ma fenomenalną mentalność – nigdy nie widziałem takiego sportowca jak on” – podkreślał.

To Top