Świat

Fabio Jakobsen: “Czy łatwo było znów walczyć? I tak, i nie”

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Deceuninck - Quick Step

Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od momentu wypadku na trasie Tour de Pologne. W środę zwyciężył na drugim etapie Tour de Wallonie, a obok łez wzruszenia nie szczędził na mecie wielkich słów.

24-latek pokonał na ostatnich metrach Fernando Gavirię (UAE Team Emirates). Od momentu powrotu do ścigania (podczas Tour of Turkey – w kwietniu) ani razu nie był nawet bliski miejsca w czołowej “10”. Sukces na trasie belgijskiej imprezy z pewnością będzie mieć wielki wpływ na jego morale, tym bardziej, że pokonał uznanego rywala.

“Muszę podziękować wielu ludziom: mojej rodzinie, personelowi medycznemu, dziewczynie, zespołowi. To też ich zwycięstwo. Nie byłoby mnie tu, gdyby nie oni” – mówił na mecie. Jednocześnie, mimo wzruszenia i niewątpliwie podniosłej chwili Jakobsen stwierdził… że wciąż nie jest na swoim optymalnym poziomie.

“Wydaje mi się, że mogę jeździć jeszcze lepiej. Teraz postaram się przekuć te słowa w czyn” – stwierdził. “Czy łatwo było znów walczyć? I tak, i nie. Lubię to robić i czułem, że dam radę” – dodał.

Popularne

To Top