Świat

Katarzyna Niewiadoma ma swoją strefę kibica

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Polskie zawodniczki już w niedzielę powalczą o medal igrzysk olimpijskich w wyścigu ze startu wspólnego. W rodzinnych stronach Katarzyny Niewiadomej powstanie specjalna strefa kibica.

26-latka pochodzi z Ochotnicy Górnej, położonej w samym sercu Gorców. Tereny te charakteryzują się wieloma, wąskimi dolinami, w których nierzadko kryją się naprawdę mordercze podjazdy. Jeden z nich – do osiedla Twarogi – śmiało zaliczyć można do grona najbardziej wymagających w Polsce. Nachylenie długimi momentami potrafi tam osiągać nawet 30%!

Mieszkańcy przygotowują się do oglądania występu Polki, która ma realną szansę na to, by wywalczyć w Japonii medal. Rywalizację na trasie w okolicach Tokio będzie można oglądać w specjalnej strefie kibica. Już w sobotę rozpoczną się przygotowania do wydarzenia. W niedzielę, od 6:00 rano (kiedy nastąpi start) planowane jest śledzenie zmagań na telebimie, a jako dodatkowa atrakcja – zmagania na trenażerach.

Jeżeli nie macie daleko do Ochotnicy Dolnej (bo tam, obok Wiejskiego Ośrodka Kultury ulokowana będzie strefa) – warto się wybrać. Wrażenia z pewnością będą niezapomniane.

Popularne

To Top