Świat

Filip Maciejuk: “Jestem szczęśliwy i dumny”

Filip Maciejuk
Filip Maciejuk / fot. Leopard Pro Cycling

Filip Maciejuk we wtorek zwyciężył w trzyetapowym Etoile d’Or, zaliczanym do Pucharu Narodów. Polak nie ukrywa, że sukces ten wiele dla niego znaczy.

21-latek, który w dwóch ostatnich sezonach spisywał się nieco słabiej, już pierwszego dnia zmagań zaprezentował się ze znakomitej strony, zwyciężając w jeździe indywidualnej na czas i broniąc prowadzenia na drugim etapie. We wtorek także kontrolował sytuację i w efekcie cieszyć mógł się z triumfu w “generalce”.

“Zacząłem rywalizację z nastawieniem, by dobrze pojechać na czas i zobaczyć, co przyniosą kolejne etapy” – mówił Maciejuk, cytowany przez stronę internetową swojej grupy. “Jestem szczęśliwy i dumny, że udało mi się wygrać, a dzięki kolegom z ekipy utrzymać koszulkę do końca” – dodał.

Sukces Maciejuka, w połączeniu ze zdobytym niedawno tytułem wicemistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas sprawia, że jest on poważnym kandydatem do miejsca w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne. Tego jednak, choć impreza rozpoczyna się już 9 sierpnia, nadal nie znamy.

To Top