Polska

“Tandemem po złoto”. Dominika Putyra organizuje zbiórkę środków na sprzęt

Dominika Putyra, która za kilka tygodni wraz z Ewą Bańkowską będzie reprezentować Polskę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio zorganizowała zbiórkę środków na sprzęt. “Niestety, budżet naszej kadry nie wystarcza na pokrycie wszystkich potrzeb” – napisała.

Niewidoma zawodniczka, która karierę rozpoczęła dopiero w 2020 roku, już teraz pochwalić może się znaczącymi sukcesami. Niedawno sięgnęła w parze z Bańkowską po mistrzostwo kraju, a wcześniej krążki mistrzostw świata i Europy. Nie ukrywa, że w Japonii walczyć może o złoto. Problemem jest jednak sprzęt, gdyż, jak napisała, “jeśli chodzi o formę – mamy wszystko, by wywalczyć złoto”.

Zbiórka środków prowadzona jest TUTAJ.

Putyra zorganizowała zbiórkę w serwisie Polakpotrafi.pl, gdzie próbuje zgromadzić środki na ramę, pozostałe elementy roweru oraz przelot i pobyt trenera w Kraju Kwitnącej Wiśni. Choć potrzeba naprawdę sporo pieniędzy, zawodniczka zadeklarowała, iż w przypadku fiaska zbiórki będzie spłacać wydatki “z własnych, przyszłych funduszy”. Udział w igrzyskach jest dla niej sprawą nadrzędną.

Igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia, a zakończą 5 września.

Popularne

To Top