Świat

IO w Tokio. Program konkurencji szosowych i transmisja TV

IO Tokio
IO Tokio / fot. MKOl

Jedne z pierwszych kompletów medali igrzysk w Tokio rozdane zostaną w kolarskich konkurencjach szosowych. Prezentujemy ich harmonogram oraz plan transmisji.

Rywalizację o krążki w kolarstwie otworzy wyścig Elity mężczyzn ze startu wspólnego. Odbędzie się on już w sobotę, a start planowany jest o godzinie 4:00 polskiego czasu. Ci, którzy będą chcieli obejrzeć zmagania od samego startu będą musieli więc nastawić budziki.

Finisz przewidziany jest około godziny 11:40 – 11:50, w zależności od tempa, jakim pojadą zawodnicy. Transmisję od samego startu przeprowadzi Eurosport w swoim playerze. Zmagania pokaże też Telewizja Polska, lecz dokładny plan transmisji nie jest jeszcze dostępny.

Dzień później, w niedzielę do walki przystąpią Panie. Te wyruszą na trasę o 6:00, a finiszować będą około godziny 10:00. Podobnie, jak w przypadku mężczyzn – także i ten wyścig w całości pokaże Eurosport w playerze.

Rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas przeprowadzona zostanie w środę, 28 lipca. Jako pierwsze wystartują kobiety – pierwsza z nich pojawi się na trasie już o 4:30, a finał zmagań przewidziany jest nieco ponad godzinę później. Panowie rywalizację zaczną o 7:00, a zakończą około 10:00.

IO w Tokio: harmonogram rywalizacji w kolarstwie szosowym

24 lipca (sobota): wyścig Elity mężczyzn ze startu wspólnego (4:00 – 11:50)

25 lipca (niedziela): wyścig Elity kobiet ze startu wspólnego (6:00 – 10:00)

28 lipca (środa): jazda indywidualna na czas – kobiety – od 4:30, mężczyźni – od 7:00

Popularne

To Top