Świat

“Wout van Aert w przyszłości może walczyć w klasyfikacji generalnej”

Wout Van Aert
Wout Van Aert / fot. Jumbo-Visma

Wout van Aert (Jumbo-Visma) podczas tegorocznej edycji Tour de France ma już na koncie dwa wygrane etapy, był też bliski triumfu w trzecim – sprinterskim. Niezwykła wszechstronność zawodnika rodzi pytania, czy byłby on w stanie włączyć się do walki w klasyfikacji generalnej. Według szefa jego ekipy – nie jest to wykluczone.

26-latek zajął drugie miejsce na 10. etapie, przegrywając tylko z Markiem Cavendishem (Deceuninck – Quick Step). Dzień później, po ucieczce wygrał… górski odcinek, w trakcie którego kolarze dwukrotnie wjeżdżali na Mont Ventoux. Jakby tego było mało, w sobotę okazał się najlepszy w jeździe indywidualnej na czas.

Belg radzi sobie świetnie w każdym terenie i choć póki co jego najsłabszym punktem wydaje się być wciąż jazda w górach, wielu wierzy, iż byłby w stanie włączyć się do walki w klasyfikacji generalnej trzytygodniowego wyścigu. Zdaniem szefa jego drużyny – w przyszłości nie jest to wykluczone.

“Czeka go jeszcze bardzo długa kariera… może kiedyś spróbuje” – stwierdził dodając, że… wciąż nie zakończyła się tegoroczna edycja Touru, a Van Aert ma apetyt na triumf na Polach Elizejskich. “Deceuninck – Quick Step dysponuje świetnym rozprowadzeniem, ale Wout z pewnością ma szansę” – stwierdził.

Popularne

To Top