Amatorzy

Stypendia kolarskie dla kobiet!

bite of me

W wielu miastach kolarskie ustawki to niemal całkowicie męskie towarzystwo. Powstała przed kilkoma laty Babska Korba próbuje odwrócić ten trend wychodząc naprzeciw coraz większej grupie kobiet na rowerach.

Babska Korba to inicjatywa, która rozpoczęła się cztery lata temu w Bielsko-Białej. Początkowo, polska zawodniczka ultra Alina Kilian organizowała jazdy grupowe na szosie dla początkujących dziewczyn, jednak w tym roku połączyła siły z Marią Kostacińską i Radkiem Rogożem, co pozwoliło na rozwinięcie projektu do naprawdę dużych rozmiarów.

Trójka przyjaciół intensywnie działa na rzecz równości płci w sporcie oferując polskim amatorkom program Akademii Babskiej Korby, który obejmuje:

  • regularne jazdy grupowe, które na ten moment odbywają się w Warszawie, Bielsko-Białej, Krakowie, Trójmieście, Katowicach i Gliwicach.
  • zimowe jazdy online z trenerem, do których mogą dołączyć kobiety z całej polski
  • zgrupowania kolarskie
  • program stypendium dla najzdolniejszych dziewczyn, które z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na pokrycie wszystkich wydatków związanych z trenowaniem

Wszystkie wymienione wyżej aktywności dostępne są za darmo! Program stypendium obejmuje półroczną indywidualną opiekę trenera, dietetyka i fizjoterapeuty, koszulkę teamową i wsparcie merytorycznie niezbędne przy przygotowaniach do pierwszych startów.

Wszystkie chętne zachęcamy do aplikowania do programu stypendium: babskakorba.pl/stypendium/

Mimo, że Babska Korba specjalizuje się w szosowych wyścigach ultra do stypendium mogą aplikować dziewczyny uprawiające dowolną dyscyplinę kolarską.

Popularne

To Top