Świat

Media: Transfer Petera Sagana coraz bliżej

Peter Sagan
Volta Ciclista a Catalunya 2021 - 100th Edition - 6th stage Tarragona - Mataro' 193,8 km - 27/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2021

Wiele wskazuje na to, że nową ekipą Petera Sagana będzie TotalEnergies. Francuska formacja, według doniesień “Tuttobici” porozumiała się z firmą Specialized, od lat związaną ze Słowakiem.

Trzykrotny mistrz świata, który ostatnie lata spędził w barwach BORA-hansgrohe jest na rynku transferowym bardzo łakomym kąskiem. Jeżeli wierzyć przeciekom, chęć zatrudnienia go wyrażały między innymi Israel Start-Up Nation czy Movistar.

W drugiej połowie czerwca dobrze zorientowany dziennikarz “La Gazzetta dello Sport”, Ciro Sconamiglio poinformował jednak, że najbliżej jest przenosin właśnie do TotalEnergies.

Informację tę we wtorek potwierdził serwis “Tuttobici”. Według jego wiedzy, grupa zdołała się już porozumieć z marką Specialized, która od lat jest związana z Saganem. Wobec tego faktu ustalenie detali umowy z kolarzem powinno być jedynie kwestią czasu.

To Top