Świat

Tour de France: Primoż Roglić wycofał się z wyścigu

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Jumbo-Visma

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) wycofał się z tegorocznej edycji Tour de France. Jak poinformowała ekipa, odczuwany przez niego ból był zbyt duży, by mógł kontynuować zmagania.

“Rogla” był jedną z ofiar nerwowej, pierwszej części zmagań, obfitującej w kraksy. Już podczas jazdy indywidualnej na czas widać było, że upadek i stłuczenia odcisnęły na nim swoje piętno. Poważne straty zanotował z kolei na piątkowym, siódmym etapie zmagań, kiedy przeciął metę cztery minuty po pozostałych faworytach klasyfikacji generalnej.

Po sobotnim odcinku, w trakcie którego cierpiał już od samego startu kierownictwo zdecydowało, że zawodnika należy wycofać. “Nie ma sensu tego kontynuować. Nadszedł czas by zregenerować się i pomyśleć o nowych celach. Jestem rozczarowany, że muszę opuścić Tour, lecz trzeba to zaakceptować” – powiedział kolarz.

Już wcześniej z powodu urazów z wyścigu wycofali się Steven Kruijswijk i Robert Gesink. Jumbo liczyć może w klasyfikacji generalnej na wysokie miejsce Jonasa Vingegaarda, który aktualnie jest piąty.

To Top