Świat

HRE Mazowsze Serce Polski trzecią ekipą kontynentalną świata

Fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Według najnowszego rankingu UCI drużyna HRE Mazowsze Serce Polski jest trzecim zespołem dywizji Continental na świecie. Formacja Dariusza Banaszka to jednocześnie wciąż numer jeden w Europie.

Ostatnim występem grupy był należący do cyklu ProSeries Tour of Slovenia, w trakcie którego udało jej się zanotować na etapach dwa miejsca w “10” (oba były zasługą Alana Banaszka) oraz 20. pozycję w klasyfikacji generalnej (Piotr Brożyna). Równolegle druga część zespołu startowała w Oberösterreichrundfahrt (2.2), lecz bez większych sukcesów.

W najnowszym notowaniu rankingu UCI grupa z dorobkiem 445 punktów zajmuje 35. miejsce. Uwzględnia on jednak wszystkie zespoły – także te World Teams. W klasyfikacji ekip Continental (tzw. “trzecia dywizja”) HRE Mazowsze jest jednak trzecie – ustępuje jedynie malezyjskiemu Terrengganu (różnica jest niewielka – 35 punktów) oraz ekipie z RPA, ProTouch. Ta wyprzedza ją zaledwie o 1,32 punktu.

Druga z polskich grup zawodowych – Voster ATS jest w rankingu 47. Z drużyn Continental wyprzedzają ją, obok wymienionej wyżej trójki jeszcze kontynentalne Groupama-FDJ i Jumbo-Visma, FC Porto, SEG Racing Academy, Panama Es Cultura, Colpack, Lotto – Kern Haus i Black Spoke.

Popularne

To Top