Świat

Tour de Suisse: Andreas Kron wygrał szósty etap, Rui Costa stracił triumf

Andreas Kron (Lotto Souda) wygrał po ucieczce szósty etap Tour de Suisse. Jako pierwszy linię mety przeciął Rui Costa (UAE Team Emirates), lecz został relegowany.

Wymagający teren, droga wznosząca się od samego startu na premię 1. kategorii i finisz na podjeździe – tak prezentował się w największym skrócie profil szóstego etapu zmagań. Wszystko “pachniało” akcją ucieczki, choć przyznać trzeba, że aż tak dużego grona śmiałków nie mógł się spodziewać nikt.

źr. La Flamme Rouge

W końcówce zmagań w grze o skalp pozostawała bardzo liczna, ponad 30-osobowa grupa w której byli między innymi Neilson Powless, Matteo Fabbro, Michael Matthews, Dion Smith, Gino Mader, Ryan Gibbons, Marc Hirschi, Alfred Wright, James Piccoli, David de la Cruz,Tim Declercq, Benoit Cosnefroy, Benoit Cosnefroy, Mattia Cattaneo, Rui Alberto Faria da Costa, Pierre Latour, czy Antwan Tolhoek.

6 kilometrów od mety, na podjeździe prowadzącym na finisz z przodu jechała trójka: Rui Costa (UAE Team Emirates), Hermann Pernsteiner (Bahrain Victorious) oraz Andreas Kron (Lotto Soudal).

Trójka ta nie dała się dopędzić do samej mety. Najlepszy na finiszu okazał się kochający Tour de Suisse Portugalczyk, były mistrz świata. Stracił on jednak zwycięstwo za nieprawidłowy sprint. Wygrał Kron.

Popularne

To Top