Świat

Tour of Slovenia: Rafał Majka siódmy na drugim etapie

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team-Emirates / PhotoFizza

Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął siódme miejsce na drugim etapie Tour of Slovenia (ProSeries). Wygrał jego kolega z drużyny, Tadej Pogacar.

Kolejny akt zmagań w Słowenii liczył 147 kilometrów. Teren był w przeważającej części płaski, lecz wyrastające w końcówce podjazdy (Svetina – 5,2 km, 7,7%) oraz prowadzący na metę (1,9 km, 7,2%) sprawiały, że po raz pierwszy do walki ruszyć mogli faworyci klasyfikacji generalnej.

źr. La Flamme Rouge

Ich zmagania poprzedziła jednak liczna, dziewięcioosobowa ucieczka, w której jechał między innymi Alan Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). 60 kilometrów przed metą miała ona około dwóch minut przewagi nad peletonem, prowadzonym przez UAE Team Emirates.

Po dogonieniu odjazdu zaczęła się “zabawa” faworytów, choć… to prawdopodobnie za duże słowo. Już na pierwszym podjeździe, ponad 20 kilometrów przed metą zaatakował bowiem Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), a w kolejnej grupie byli… Diego Ulissi i Rafał Majka z jego ekipy oraz Matteo Sobrero (Astana). Na szczycie “Pogi” miał 40 sekund zapasu nad kolegami z drużyny.

Samotny lider mknął do mety i nie kłopotał się tym, co dzieje się za jego plecami. Do Majki i spółki dojechali w międzyczasie inni zawodnicy, m.in. Matej Mohorić (Bahrain Victorious) i Tanel Kangert (Intermarche – Wanty).

Przed ostatnim podjazdem Pogacar miał minutę przewagi nad grupą pościgową i bez problemu dowiózł wygraną do mety. W końcówce, po walce w drugiej grupce Rafał Majka finiszował jako siódmy.

Popularne

To Top