Świat

Tour de Suisse: Richard Carapaz wygrał piąty etap

Richard Carapaz
Richard Carapaz / fot. Ineos Grenadiers

Richard Carapaz (Ineos Grenadiers) wygrał piąty etap Tour de Suisse.

Ciekawy, czwartkowy etap rozpoczynał się wymagającym podjazdem na premię górską 1. kategorii, po czym… teren przez ponad sto kilometrów był zupełnie płaski. Końcówka i dwie wspinaczki sprawiały jednak, że w grze liczyć mieli się przede wszystkim faworyci klasyfikacji generalnej.

źr. La Flamme Rouge

Ucieczkę dnia stworzyło czterech kolarzy, w tym… lider klasyfikacji generalnej, Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), który wobec braku szans na walkę o utrzymanie trykotu postanowił “rozkręcić nogę” w odjeździe. Obok niego jechali także Hermann Pernsteiner (Bahrain Victorious), Sergio Samitier (Movistar) oraz Claudio Imhoff (Szwajcaria). Peleton pilnował jednak bardzo skrupulatnie przewagi, oscylującej w okolicach czterech minut.

Jako pierwszy z ucieczką pożegnał się Imhoff, który odpadł już na pierwszym z trzech prowadzących do mety podjazdów. Trójka 30 kilometrów od mety miała już tylko pół minuty przewagi i niedługo później została dogoniona.

Kolejne kilometry przynosiły akcje rozmaitych zawodników, kontrolowane przez Ineos Grenadiers. Brytyjczycy pozwolili odjechać Estebanowi Chavesowi (BikeExchange), który 20 kilometrów od mety miał 25 sekund przewagi. Udało się dojechać do niego Jakobowi Fuglsangowi (Astana). Dwójka razem rozpoczęła wspinaczkę na metę. Po chwili Duńczyk zostawił rywala w tyle i samotnie pognał do mety.

W końcówce Fuglsanga udało się dogonić Richardowi Carapazowi. Ten na finiszu pokonał rywala.

Popularne

To Top