Polska

Paweł Cieślik: “Chyba piąty raz kończę na drugim miejscu”

Paweł Cieślik (Voster ATS) ukończył Małopolski Wyścig Górski na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Polak ze swego startu był zadowolony, choć jednocześnie przyznał, że nie wszystko ułożyło się tak, jak powinno.

“Pokazaliśmy, że siła jest w drużynie. Od startu było sporo chętnych do zabrania się w akcję dnia. Naszym przedstawicielem w ucieczce był Patryk Stosz, który jak sam stwierdził – radził sobie w odjeździe jak kozica górska” – komentował doświadczony zawodnik.

“Moim zadaniem było spokojnie jechać w grupie, żeby oszczędzać siły i jak najmniejszym kosztem dojechać do ostatniej wspinaczki na metę.”

“Ostatecznie nie do końca tak było, gdyż podczas etapu miałem dwa małe problemy techniczne z rowerem, ale dzięki naszemu mechanikowi Andrzejowi Urbasiowi, który zawsze zachowuje zimną krew w takich sytuacjach, udało się szybko opanować problem i mogłem przy pomocy chłopaków z ekipy dojechać do głównej grupy i tam też liczyć na ich wsparcie. Dziękuję im za to, że podczas całego wyścigu wierzyli we mnie, że dali mi szansę mimo tego, że stosunkowo niedawno rozpocząłem ten sezon – zawsze mogę na nich liczyć.”

“Podjazd na metę rozpoczęliśmy w grupie bardzo mocno. Mając i czując koło siebie wsparcie drużyny, miałem spokojną głowę, że na początku podjazdu będziemy tam gdzie trzeba. Było widać, że następuje selekcja tej grupy. Na 6 km do mety uformowała się czołówka, a ja miałem koło siebie Patryka Stosza i Szymka Rekitę. Anatolii Budiak postanowił zaatakować 5 km do mety z naszej grupy, przez co ona jeszcze się zmniejszyła. Ja czułem się dobrze i postanowiłem zaryzykować i skoczyłem 3 km do mety. Na kole miałem tylko lidera wyścigu. Wiedziałem, że Michal Schlegel lubi taki teren i ciężko będzie go zgubić. Nie wymagałam od niego, że da mi zmianę wiec jechałem swój wyścig.”

“Ogólnie jestem zadowolony, choć nie ukrywam, że chyba już piąty raz kończę ten wyścig na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej…”

“Przed wyścigiem ciężko przepracowałem ostatnie dwa tygodnie, które pokazały, że na Małopolski Wyścig Górski przyjechałem przygotowany, i wiem, że przyniesie to efekty w najbliższych tygodniach. Teraz czeka mnie chwila odpoczynku i już od czwartku rozpoczynam kolejny wyścig etapowy, tym razem w Austrii.”

Popularne

To Top