Świat

Mathieu van der Poel wraca na szosę

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) po bloku startów w MTB wkrótce powróci do zmagań na szosie. Holender wystartuje w Tour de Suisse, rozpoczynającym się już 6 czerwca.

25-latek nie ma ani chwili wytchnienia. Po zakończeniu sezonu przełajowego błyskawicznie przeszedł na szosę i zaliczył wiosenną kampanię. Po krótkim odpoczynku zaczął starty w MTB, pojawiając się w Pucharach Świata w Albstadt i Novym Mescie. Radził w nich sobie ze zmiennym szczęściem, narzekając, że zmiany sprzętu powodują u niego problemy z plecami.

Te mogą powrócić, bo Mathieu ponownie przesiada się na rower szosowy. Weźmie udział w Tour de Suisse, który ma za zadanie przygotować go do występu w Tour de France. Do występu w Kraju Helwetów ma dość… luźny stosunek.

“Trudno cokolwiek powiedzieć o mojej formie. Nie widziałem też jeszcze książki wyścigu, więc nie wiem wiele o niej, choć pewnie będzie podobna do tej z Touru” – mówił w rozmowie z “Wielerflits”. Jak dodał, sprawdzi to i wybierze te z nich, gdzie będzie mieć szansę na zwycięstwo. Podobną taktykę ma zastosować podczas “Wielkiej Pętli”.

Aktualnie MvdP przebywa na obozie wysokogórskim w La Plagne.

Popularne

To Top