Świat

Egan Bernal z nowym celem. Przejdzie do historii?

Egan Bernal
Egan Bernal / fot. Ineos Grenadiers

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) przed kilkoma dniami w znakomitym stylu zwyciężył w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. Na horyzoncie rysuje się już Kolumbijczykowi nowy cel, który może dać mu miejsce w historii kolarstwa.

24-latek, dla którego zwycięstwo w Corsa Rosa ma szczególny wymiar (pierwsze kroki w “dorosłej” karierze stawiał właśnie w Italii, a do rywalizacji powracał po problemach z plecami, które zmusiły go do wycofania się z ubiegłorocznego Tour de France) dołożył do swojej kolekcji trofeów drugi Grand Tour. Aby skompletować hat-tricka, brakuje mu jeszcze zwycięstwa w Vuelta a Espana.

Wiele wskazuje na to, że próba walki o triumf w tej imprezie nastąpi jeszcze w tym roku. Bernala nie będziemy bowiem oglądać w trakcie “Wielkiej Pętli”, co pozwoli w optymalny sposób przygotować się do drugiej części sezonu. Gdyby udało mu się zwyciężyć w hiszpańskim wyścigu, stałby się najmłodszym w historii kolarzem, który skompletuje zwycięstwa we wszystkich trzech Grand Tourach.

Póki co taka sztuka udała się zaledwie siedmiu kolarzom: Eddy’emu Mercxowi, Bernardowi Hinault, Jacquesowi Anquetilowi, Alberto Contadorowi, Chrisowi Froome’owi, Felice Gimondiemu i Vincenzo Nibalemu. Bernal, dołączając do tego grona w tym roku miałby zaledwie 24 lata i niespełna osiem miesięcy.

Popularne

To Top