Polska

Małopolski Wyścig Górski: Trasa tegorocznej edycji

Małopolski wyścig Górski

Już w czwartek, 3 czerwca, prologiem w Krakowie rozpocznie się rywalizacja w Małopolskim Wyścigu Górskim. Na kolarzy czekać będzie wymagająca trasa, której perłą będzie etap z metą na Przehybie.

Ściganie w Małopolsce będzie pierwszym w tym sezonie, szosowym wyścigiem Elity kalendarza UCI w naszym kraju. Impreza ma kategorię 2.2, toteż na starcie nie możemy oglądać drużyn z absolutnego topu, co nie oznacza, że rywalizacja nie będzie ciekawa. Na liście startowej znajdują się bowiem m.in. obie polskie drużyny zawodowe (HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS), Jubmo-Visma Development, a nawet… Global6 Cycling, mocno egzotyczna formacja zarejestrowana w Nowej Zelandii, w której jeździ Michał Paluta, były mistrz Polski.

Zmagania rozpoczną się 3 czerwca prologiem w Krakowie, poprowadzonym ul. Wędrowników (najkrócej rzecz ujmując: stromo pod górę). Pierwszy etap, 4 czerwca poprowadzi z Wieliczki do Myślenic, z metą na Górze Chełm (5,4 km, 6,2%).

Odcinek numer dwa będzie nieco mniej wymagający i spodziewać można się na nim finiszu większej grupy. Poprowadzi z Niepołomic do Nowego Targu. Finał zmagań będzie z kolei etapem z Jabłonki na Przehybę i to na ostatnim podjeździe (11,8 km, 6,9%) rozstrzygną się losy zmagań.

Profil prologu, źr. organizator
Profil 1. etapu
Profil 2. etapu
Profil 3. etapu

Popularne

To Top