Świat

Boucles de la Mayenne: Stanisław Aniołkowski piąty na trzecim etapie

Stanisław Aniołkowski
Stanisław Aniołkowski / fot. Bingoal - Wallonie Bruxelles

Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Pauwels Sauces WB) zajął piąte miejsce na trzecim etapie Boucles de la Mayenne (ProSeries).

Trzecia odsłona walki we Francji liczyła 182 kilometry i ponownie dedykowana była specjalistom od sprintu. Najważniejszym pytaniem było, czy ktokolwiek będzie w stanie pokonać bardzo mocnego Arnaud Demare’a (Groupama-FDJ), a polscy kibice liczyli, że do walki o wysoką lokatę ponownie włączy się Stanisław Aniołkowski.

źr. La Flamme Rouge

Po dogonieniu ucieczki jasnym było, że o skalp ponownie powalczą sprinterzy. Na ostatnich kilometrach ton rywalizacji nadawały ekipy Groupama-FDJ, Cofidisu i Arkea-Samsic.

Niestety, niespełna 4 kilometry przed metą przydarzyła się w peletonie kraksa, która zakłóciła przygotowania do sprintu. 2 kilometry przed metą małe zamieszanie próbował wykorzystać Alessandro Fedeli (DELKO), ale szybko został spacyfikowany.

Niespodzianki nie było – wygrał Arnaud Demare (Groupama-FDJ), który wyprzedził Kristoffera Halvorsena (Uno-X), a podium uzupełnił Nils Eekhof (Team DSM). Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Pauwels Sauces) zajął piąte miejsce.

To Top