Polska

Tour de Pologne: BOPLAN partnerem wyścigu

BOPLAN

Belgijska firma BOPLAN, producent innowacyjnych systemów zabezpieczeń, będzie w tym roku partnerem 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 9–15 sierpnia.

BOPLAN to firma, która opracowała specjalny system zabezpieczeń dla kolarstwa. Został już on przetestowany podczas kilku belgijskich klasyków rangi World Tour, a nasz narodowy wyścig będzie pierwszą imprezą etapową w prestiżowym cyklu, w której zostaną wykorzystane innowacyjne bariery, bandy i zabezpieczenia marki BOPLAN. Będzie to możliwe także dzięki wsparciu innego partnera, firmy Drutex, która zajmie się logistyką, transportem i obsługą całego systemu zabezpieczeń na trasie wyścigu.

Plastikowe barierki marki BOPLAN zostaną umieszczone na metach, inne systemy ochronne znajdą się w newralgicznych miejscach trasy. “Bezpieczeństwo wyścigu i zawodników to jeden z najważniejszych punktów naszych przygotowań. To dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z marką BOPLAN. Ich systemy zostały już docenione w Belgii” – mówi Agata Lang, zastępca dyrektora generalnego firmy Lang Team.

“Cieszymy się, że możemy wykorzystać naszą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa podczas obsługi Tour de Pologne i ORLEN Wyścigu Narodów. Zastosowanie naszych barierek ochronnych i innych systemów zabezpieczeń to jasny sygnał, że bezpieczeństwo jest priorytetem” – powiedział Xavier Ramon, prezes i założyciel firmy BOPLAN.

Systemy ochronne BOPLAN pojawią się w Polsce po raz pierwszy  już podczas ORLEN Wyścigu Narodów, który odbędzie się w Białymstoku 29 i 30 maja, a na trasie będą ścigali się najlepsi młodzieżowcy świata.

Popularne

To Top