Świat

Bajeczna oferta dla Petera Sagana. 8 milionów euro za sezon

Peter Sagan
Tirreno Adriatico 2021 - 56th Edition - 4th stage Terni - Prati di Tivo 148km - 13/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - Roman Kreuziger (CZE - Gazprom - RusVelo) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2021

Nie milkną transferowe spekulacje, dotyczące przyszłości Petera Sagana. Według informacji “La Gazzetta dello Sport” kosmiczną ofertę złożył Słowakowi Patrick Lefevere, oferując… 8 milionów euro za sezon, co byłoby zdecydowanie najwyższą gażą w stawce.

Zawodnik z Żyliny, który w poniedziałek świętował triumf na 10. etapie Giro d’Italia od lat związany był z BORA-hansgrohe. Wiele wskazuje jednak na to, że po zakończeniu sezonu mariaż dobiegnie końca. Media donoszą o zainteresowaniu niemieckiej grupy m.in. Samem Bennettem, a jej szef, Ralph Denk mówił swego czasu, że zamiast płacić Saganowi 5 milionów euro rocznie, można wydać te pieniądze na młodszych kolarzy.

Gdzie mógłby trafić trzykrotny mistrz świata? Według informacji “La Gazzetta dello Sport” – do Deceuninck – Quick Step. Formacja Patricka Lefevere’a miała złożyć ofertę, opiewającą na 8 milionów euro za sezon. To byłaby zdecydowanie najwyższa pensja w peletonie, przewyższająca aktualnego lidera, Christophera Froome’a, zarabiającego w Israel Start-Up Nation 5,5 miliona rocznie. Włosi donoszą, że Słowak do drużyny dołączyłby z całą “świtą”, na czele z Danielem Ossem i Maciejem Bodnarem, a także własnym mechanikiem i rzecznikiem prasowym.

Skąd Lefevere miałby aż tak wielkie pieniądze? Odpowiedź wydaje się prosta, a kluczem do niej jest marka Specialized, której Sagan jest twarzą. Deceuninck – Quick Step jeździ właśnie na popularnych “Specach”, z którymi z kolei (najprawdopodobniej) po sezonie 2020 rozstanie się BORA.

O całą sprawę został już zapytany sam główny zainteresowany, który jednak… zbył dziennikarzy. “To nie mój biznes, a menedżera. To on wszystko organizuje” – uciął.

Popularne

To Top