Świat

Puchar Świata NMNM: Tom Pidcock znokautował rywali. Świetna jazda Wawaka!

Tom Pidcock
Tom Pidcock - fot. strona Ineos Grenadiers na Facebooku

Tom Pidcock wygrał niedzielny wyścig Pucharu Świata MTB w Nowym Mieście na Morawach. Brytyjczyk przez pierwszą część zmagań jechał razem z Mathieu van der Poelem, ale później wyrobił sobie dużą przewagę nad Holendrem.

Na początku wyścigu mocne tempo narzucił Mathieu van der Poel i na pierwszym z sześciu okrążeń zdołał wypracować kilka sekund przewagi nad grupą pościgową, w której znaleźli się Nino Schurter, Ondrej Cink, Mathias Flueckiger i Tom Pidcock. To właśnie Brytyjczyk okazał się najmocniejszy z tej czwórki i wkrótce dojechał do Holendra.

Przez kolejne minuty Pidcock i van der Poel jechali razem, a za nimi samotnie gonili kolejno: Flueckiger, Cink i Schurter, do którego zbliżali się Jordan Sarrou i Alan Hatherly.

Na trzecim okrążeniu Pidcock podkręcił tempo i okazał się to być kluczowy moment wyścigu. Odjechał van der Poelowi na pół minuty, a następnie powiększał przewagę, która szybko wzrosła do powyżej minuty.

Van der Poela dogonił w pewnym momencie Flueckiger, ale Holender obronił się i dojechał na metę na drugim miejscu ze stratą dokładnie minuty. Czwarty był Cink, piąty – Sarrou, szósty – Hatherly, a dopiero siódmy – Schurter. Niedawny lider rankingu UCI Henrique Avancini był 23.

Świetnie zaprezentował się Bartłomiej Wawak, który z każdym okrążeniem poprawiał swoją pozycję i ukończył wyścig na 12. miejscu (+4:38). Krzysztof Łukasik zajął 69. lokatę (+10:57), Filip Helta – 87. (-1 okr.), a Karol Ostaszewski – 118. (-2 okr.).