Świat

Puchar Świata NMNM: Loana Lecomte zdominowała wyścig

Loana Lecomte
Loana Lecomte - fot. UCI MTB

Loana Lecomte zwyciężyła w wyścigu elity kobiet podczas Pucharu Świata w Nowym Mieście na Morawach. Tym samym niespełna 22-letnia Francuzka powtórzyła sukces odniesiony przez tygodniem w Albstadt.

Loana Lecomte objęła prowadzenie już na początku wyścigu i później tylko powiększała przewagę, która na mecie wyniosła ponad półtorej minuty. Pasjonującą walkę o drugie miejsce stoczyły Haley Batten i Rebecca McConnell. Na ostatnim okrążeniu Amerykanka dogoniła starszą rywalkę i ostatecznie to ona cieszyła się z drugiej lokaty.

Czwarta była Pauline Ferrand-Prevot, która wczoraj opuściła szpital po upadku w piątkowym wyścigu XCC, a piąta – Evie Richards, dla której było to pierwsze TOP5 w wyścigu XCO elity kobiet w Pucharze Świata.

Szczęścia nie miała Kate Courtney. Na początku wyścigu jechała w czołówce, ale później upadła, straciła dużo czasu naprawę (prawdopodobnie hamulca), a następnie jeszcze przebiła oponę. Na metę wjechała jako 41. Bardzo dobrze spisała się za to Jolanda Neff, zajmując 8. miejsce.

Maja Włoszczowska była 27. (+6:57), Katarzyna Solus-Miśkowicz – 36. (+8:44), Gabriela Wojtyła – 60. (+12:40), Klaudia Czabok – 67. (+13:41), Paula Gorycka – 77 (- 1 okr.), a Barbara Borowiecka – 81 (-2 okr.)

To Top