Świat

Volta ao Algarve: Sam Bennett wygrał trzeci etap

Sam Bennett
Sam Bennett / fot. Deceuninck - Quick Step

Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step) wygrał trzeci etap Volta ao Algarve (ProSeries). Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Pauwels Sauces WB) tym razem nie brał udziału w walce na ostatnich metrach.

Trzeci etap wyścigu zapowiadał się jako arena walki sprinterów. 203-kilometrowa trasa była dość wymagająca w swojej pierwszej części, a finał, poprowadzony wzdłuż wybrzeża mógł w teorii tworzyć szansę do podzielenia peletonu, choć próby utrudniał niezbyt mocny (~25 km/h) wiatr.

źr. La Flamme Rouge

Po starcie do ataku ruszyła czwórka kolarzy: Jetse Bol (Burgos BH), Julen Irizar (Euskaltel), Javier Moreno (Efapel) i Henrique Casimiro (Kelly/Simoldes). Grupa wypracowała sobie ponad sześć minut przewagi, ale szans na utrzymanie choć części tego zapasu do finiszu nie miała żadnych.

35 kilometrów od mety zapas stopniał do ledwie dwóch minut. W międzyczasie od ucieczki odpadł Irizar, a trójka 20 kilometrów przed finiszem miała już tylko 50 sekund przewagi. Jej przygoda zakończyła się 11 km od “kreski”. Niespełna 2 kilometry przed finiszem w ogonie peletonu przydarzyła się kraksa, która nie miała jednak większego wpływu na końcowe rozstrzygnięcia.

Na ostatnich metrach konkurencji nie miał Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), który pokonał Danny’ego van Poppela (Intermarche – Wanty) i kolegę z ekipy, Michaela Morkova. Stanisław Aniołkowski tym razem nie brał udziału w walce na ostatnich metrach. Finiszował jako 38.

To Top