Świat

Matheiu van der Poel: “Przerwa jest irytująca”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) już w piątek rozpocznie rywalizację w Pucharze Świata MTB. Dla Holendra będzie to powrót do tego typu zmagań po ponad rocznej przerwie.

MvdP będzie startować w wyścigu XCO podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, a walkę o złoty medal traktuje jako jeden z głównych celów sezonu. Droga do krążka w Japonii wieść będzie przez Puchary Świata MTB, gdzie cel będzie podwójny – z jednej strony to forma przygotowań, z drugiej jednak – walki o punkty do rankingu, dające dobre rozstawienie na starcie.

Pierwszą odsłoną zmagań będą zawody w niemieckim Albstadt, rozpoczynające się już w piątek wyścigiem XCC. Mathieu, który powraca do zmagań w MTB po ponad rocznej przerwie (ostatnim jego startem był PŚ w Lenzerheide w sierpniu 2019 roku) przyznał, że już nie może doczekać się rywalizacji.

“Tak długa przerwa od startów na rowerze górskim jest wręcz irytująca. Ciężko jednak trenowałem więc myślę, że forma powinna być dobra” – mówił “RMC”. Jak podkreślił, celem będzie walka o wysokie lokaty i wspomniane już punkty rankingu.

“Mam wszystko w swoich rękach. W ten i kolejny weekend (podczas PŚ w Novym Mescie – przyp.red.) chcę zdobyć jak najwięcej oczek” – zadeklarował.

Popularne

To Top