Świat

Fabio Jakobsen odpowiada Dylanowi Groenewegenowi

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen / fot. Szymon Gruchalski

Dylan Groenewegen w niedawnym wywiadzie zdradził, że rozmawiał z Fabio Jakobsenem. Spotkanie miało mieć, według kolarza Jumbo-Visma pozytywny wydźwięk, lecz ze słów młodszego kolegi z peletonu da się wyczytać coś zupełnie innego.

Sprawca kraksy na pierwszym etapie ubiegłorocznego Tour de Pologne opowiedział “Wielerflits”, że doszło do spotkania z Jakobsenem, którego szczegóły “wolałby zostawić dla siebie”. Przyznał jednak, że “obu stronom po nim ulżyło”.

Jakobsen jest jednak innego zdania, a swoimi przemyśleniami podzielił się za pośrednictwem Twittera. “Zaskoczyły mnie komentarze Dylana dotyczące naszego spotkania. Było ono poświęcone temu, by znaleźć porozumienie w kwestii wypadku na trasie Tour de Pologne. Treść miała pozostać poufna. Jestem rozczarowany tym, że mówił o nim publicznie” – napisał 25-latek, który wyjaśnił też kilka faktów.

“Nie przeprosił i nie wyraził woli wzięcia odpowiedzialności za swój czyn. Chciałbym się z nim porozumieć, ale do tanga trzeba dwojga” – dodał, zaznaczając, że dalszym postępowaniem zajmują się prawnicy.

Popularne

To Top