Świat

Sywester Szmyd: “Peter Sagan będzie bardzo mocny”

Peter Sagan
Tirreno Adriatico 2021 - 56th Edition - 4th stage Terni - Prati di Tivo 148km - 13/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - Roman Kreuziger (CZE - Gazprom - RusVelo) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2021

Sylwester Szmyd pojawi się wraz z ekipą BORA-hansgrohe na tegorocznej edycji Giro d’Italia. W wyścigu weźmie udział czterech kolarzy, z którymi regularnie pracuje, w tym – Peter Sagan. “Sądzę, że będzie bardzo mocny” – ocenił.

Słowak, którego przyszłość w niemieckiej grupie jest aktualnie dość dużą zagadką, po zakażeniu koronawirusem zdołał się bardzo szybko odbudować. Zajął czwarte miejsce w Mediolan – San Remo, a niedługo później wygrał jeden z etapów Volta a Catalunya. Po skalp sięgnął ponownie na trasie Tour de Romandie – “próby generalnej” przed Giro d’Italia.

Szmyd nie ma wątpliwości, że jego podopieczny będzie się we Włoszech liczyć. “Dwa zwycięstwa Petera plus zdecydowanie coraz wyższy jego poziom napawają mnie dużym optymizmem. Nawet więcej, sądzę, że będzie bardzo mocny” – napisał “Sylwas” na swoim blogu.

W podobnym tonie wypowiedział się na temat dyspozycji swoich pozostałych podopiecznych, których będziemy oglądać w Italii: Matteo Fabbro, Maciej Bodnar i Giovanni Aleotti. Wspominając o liderze grupy na klasyfikację generalną – Emanuelu Buchmannie stwierdził z kolei, że “stać go nawet na podium”.

Popularne

To Top