Świat

Szosowe MŚ w 2025 roku odbędą się w Afryce

Tour du Rwanda
fot. sticky bottle

Szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej, David Lappartient potwierdził, że w 2025 roku szosowe mistrzostwa świata odbędą się w Afryce. Jak zdradził, pod uwagę brane są dwie kandydatury.

Spekulacje, dotyczące czempionatu na tym kontynencie trwają już od wielu lat, lecz dopiero w ciągu ostatnich działania organizatorów zyskały znaczącą dynamikę. Bardzo głodna organizacji imprezy jest Rwanda, gdzie kolarstwo ma krótką, lecz bardzo bogatą historię i stało się nie tylko niemal sportem narodowym, ale i sposobem na zacieranie podziałów, które doprowadziły kraj do brutalnej wojny domowej i ludobójstwa.

Czy to właśnie Rwanda gościć będzie MŚ 2025? Lappartient zdradził póki co jedynie, że organizacja na pewno zostanie przyznana Afryce oraz że dotąd złożone zostały dwie kandydatury: wspomnianego państwa (impreza miałaby odbywać się w Kigali) oraz Maroka (Tanger). Ostateczna decyzja w sprawie ma zapaść podczas tegorocznej odsłony walki o medale, 24 września.

W 2021 roku MŚ odbędą się we Flandrii (Brugia/Leuven). Rok później zawędrują do Australii (Wollongong), w 2023 roku – do Wielkiej Brytanii (Glasgow), a w 2024 – do Szwajcarii (Zurich).

Popularne

To Top