Świat

Giro d’italia: Remco Evenepoel powraca do rywalizacji

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Szymon Gruchalski

Remco Evenepoel znalazł się w składzie Deceuninck – Quick Step na Giro d’Italia. Belg powróci tym samym do rywalizacji po wielomiesięcznej przerwie, spowodowanej wypadkiem na trasie Il Lombardia.

21-latek podczas jesiennego monumentu wypadł z trasy na zjeździe i spadł z kilkumetrowego wiaduktu. Mimo, iż zdarzenie wyglądało makabrycznie, Evenepoel doznał “tylko” złamania miednicy. Już pod koniec ubiegłego roku był w stanie trenować. Od samego początku z myślą o powrocie właśnie na Giro.

Oficjalne potwierdzenie tego faktu nastąpiło w poniedziałek. “Pierwszy wyścig od sierpnia oznacza, że przede wszystkim trzeba ocenić, jak będzie reagować moje ciało. Będziemy brać go dzień po dniu i przekonamy się, jak wszystko się poukłada” – mówił Belg, cytowany przez biuro prasowe drużyny.

Wobec faktu, że odcina się on od deklaracji walki w klasyfikacji generalnej, ciężar ten spoczywać będzie na barkach Joao Almeidy, a może – świetnie dysponowanego podczas Tour de Romandie Fausto Masnady. W składzie znaleźli się też Rémi Cavagna, Mikkel Honoré Iljo Keisse, James Knox i Pieter Serry.

Popularne

To Top