Świat

Stanisław Aniołkowski wystartuje w Volta ao Algarve

Stanisław Aniołkowski
Stanisław Aniołkowski / fot. Bingoal - Wallonie Bruxelles

Stanisław Aniołkowski (Bingoal – Pauwels Sauces WB) już wkrótce stanie na starcie kolejnej imprezy. Jak przekazał naszemu serwisowi, znajdzie się w składzie swojej drużyny na rozpoczynający się 5 maja Volta ao Algarve (ProSeries).

24-latka po raz ostatni oglądaliśmy w akcji podczas Tour of Turkey, gdzie dwukrotnie zajmował miejsca na podiach etapów. W rozmowach z mediami (m.in. naszosie.pl) sygnalizował, że jego kolejnym występem będzie Tour de Hongrie (kat. 2.1, 12-16 maja), ale plany te uległy zmianie.

Jak przekazał Kolarsko.pl, zobaczymy go w akcji na trasie bardziej prestiżowego, mającego kategorię ProSeries Volta ao Algarve. Portugalski wyścig liczy pięć etapów, z których dwa wydają się być dedykowane specjalistom od sprintów. Impreza rozpocznie się 5 maja, a zakończy cztery dni później.

Co ważne, wcześniej mistrz Polski zaprezentuje się w akcji podczas jednodniowego Classica da Arrabida (kat. 1.2), który odbędzie się już w niedzielę, 2 maja.

Pozostając jednak w temacie Algarve, obsada sprinterska nie będzie tam szczególnie mocna. Swój występ awizowali bowiem m.in. Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) i Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), ale na tym lista specjalistów z absolutnego topu się kończy.

To Top