Świat

Tour of the Alps: Finał dla Felixa Grosschartnera, Simon Yates triumfuje w “generalce”

Felix Grosschartner
Tour of the Alps 2021 - 45th Edition - 3rd strage Imst - Naturno 162 km - 21/04/2021 - Gianni Moscon (ITA - Ineos Grenadiers) - Felix Grossschartner (AUT - Bora - Hansgrohe) - photo Ilario Biondi/BettiniPhoto©2021

Simon Yates (BikeExchange) wygrał pięcioetapowy Tour of the Alps (ProSeries). Finałowy akt zmagań padł łupem Felixa Grosschartnera (BORA-hansgrohe).

Ostatni etap, kończący się rundami z metą nad słynnym jeziorem Garda liczył 120 kilometrów. Wydawało się, że w klasyfikacji generalnej nic już wydarzyć się nie może i triumf Simona Yatesa (BikeExchange) jest niezagrożony. Zapowiadała się za to ciekawa batalia o zwycięstwo etapowe.

źr. La Flamme Rouge

30 kilometrów od mety na czele utrzymywała się siódemka zawodników: Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Felix Grosschartner (BORA-hansgrohe), Alessandro de Marchi (Israel Start-Up Nation), Tony Gallopin (AG2R Citroen), Nicolas Roche (Team DSM), Julen Amezqueta (Caja Rural) oraz Georg Steinhauser (Tirol-KTM). 30 sekund za ich plecami jechała kolejna szóstka zawodników, a po kolejnych 30 sekundach – peleton.

Na ostatnim podjeździe od czoła oderwał się Grosschartner, który wypracował kilka sekund przewagi. 14 kilometrów od mety przed grupą faworytów jechał już tylko on oraz De Marchi i Roche. Austriak na szczycie podjazdu miał prawie minutę przewagi i jasnym było, że nikt go już nie dogoni.

To Top