Świat

Tour of the Alps: Pello Bilbao wygrał czwarty etap

Pello Bilbao
Pello Bilbao / fot. Bahrain Victorious

Pello Bilbao (Bahrain Victorious) wygrał czwarty etap Tour of the Alps.

Czwartkowy odcinek był bardzo wymagający, a skalą trudności zestawiać go można było z tym wtorkowym. Do pokonania kolarze mieli 168 kilometrów i trzy istotniejsze wspinaczki. Osatnia z nich kończyła się niespełna osiem kilometrów przed metą.

źr. La Flamme Rouge

Na odcinku zawiązała się liczna ucieczka, w skład której wszedł między innymi… Christopher Froome (Israel Start-Up Nation). Obok niego w odjeździe jechali: Hermann Pernsteiner (Bahrain Victorious), Nicolas Roche (DSM), Luis Leon Sanchez (Astana Premier Tech), Felix Grossschartner (BORA-Hansgrohe), Nicolas Prodhomme (AG2R-Citroen), Amanuel Ghebreigzabhier (Trek-Segafredo), Attila Valter (Groupama-FDJ) i Marlon Dina (Eolo-Kometa). 75 kilometrów od mety przewaga wynosiła dwie minuty.

Zapas nie był jednak wystarczający, by marzyć o zwycięstwie. U stóp ostatniego podjazdu odjazd został dogoniony. Mocną pracę rozpoczęła za to ekipa Ineos Grenadiers. Dyktowane tempo przerzedziło stawkę, ale nie zraziło faworytów do ataków. 12 kilometrów od mety ruszył Hugh Carthy (EF Education – Nippo), ale nie zdołał się oderwać. Kolejną próbę podjął Aleksander Własow (Astana), za którym pojechał Simon Tales (BikeExchange). Na szczycie podjazdu, 7 kilometrów od mety mieli jednak tylko kilka sekund przewagi.

Na zjeździe do dwójki dojechał Pello Bilbao (Bahrain Victorious). Wykorzystując swoje znakomite umiejętności zdążył na ostatnich dwóch kilometrach wypracować sobie jeszcze minimalną przewagę. Tuż przed finiszem został dogoniony, lecz z trójki i tak finiszował najlepiej.

To Top