Świat

Katarzyna Niewiadoma: “Moje ciało nie dało już rady”

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma / fot. Canyon//SRAM

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) ukończyła Strzałę Walońską na drugim miejscu, przegrywając tylko z Anną van der Breggen (SD Worx). Polka z drugiej pozycji jest bardzo zadowolona – jak mówi, tego dnia nie dało się osiągnąć więcej.

Zawodniczka z Ochotnicy Górnej już kilkaset metrów przed finiszem była jedną, zdolną utrzymać koło wieloletniej dominatorki – Anny van der Breggen, dla której środowy sukces był… siódmym z kolei w tym wyścigu. Sił zabrakło jej dopiero w samej końcówce.

“Mówiąc szczerze, biorąc pod uwagę podjazd na Mur de Huy nie mam czego żałować. Mój zespół wykonał świetną pracę, a ja musiałam po prostu ją wykończyć. Wierzyłam, że uda mi się pojechać za ostatnim atakiem Anny, ale moje ciało nie dało już rady” – opisywała Niewiadoma na swoim instagramowym profilu i załączając również podziękowania dla koleżanek z ekipy oraz całego sztabu.

Czasu na odpoczynek nie będzie wiele, bowiem już w niedzielę ostatnia odsłona walki w Tryptyku Adreńskim. Liege-Bastogne-Liege, czyli popularna “Staruszka” to wyścig, który Polka dotąd na podium ukończyła raz – w 2017 roku. Ostatnią edycję zakończyła na 19. pozycji.

To Top