Świat

Tour of the Alps: Gianni Moscon wygrał pierwszy etap

Gianni Moscon
Gianni Moscon / fot. Ineos Grenadiers

Gianni Moscon (Ineos Grenadiers) wygrał po ataku na ostatnich kilometrach pierwszy etap Tour of the Alps.

Pierwszy akt zmagań liczył 140 kilometrów i klasyfikować go można było jako pagórkowaty. Największym wyzwaniem była wyrastająca na półmetku premia górska 2. kategorii. Ulokowane blisko mety podjazdy stwarzały z kolei okazję do ataków.

źr. La Flamme Rouge

Tuż po starcie na czoło błyskawicznie wyrwała trójka zawodników: Alessandro de Marchi (Israel Start-Up Nation), Marton Dina (EOLO-Kometa) i Felix Engelhardt (Tirol-KTM). Ich przewaga wynosiła maksymalnie pięć minut. Najdłużej na czele wytrwał z tego grona Włoch – dogoniono go 18 kilometrów przed metą.

Pojawiały się kolejne serie ataków, ale teren do samego finiszu pozbawiony był już trudności, co zwiastowało, że dojdzie do walki w większej, kilkudziesięcioosobowej grupie. 4 kilometry od mety zaatakował jednak jeszcze Gianni Moscon (Ineos Grenadiers), którego zwycięstwo w “domu” (mieszka w Innsbrucku) widocznie bardzo mocno interesowało.

W końcówce do zawodnika ekipy z Wysp dojechał jeszcze Idar Andersen (Uno-X), ale nie zdołał pokonać bardziej doświadczonego rywala.

To Top