Świat

Otztaler Festival: Flueckiger znowu pokonał Schurtera

Mathias Flueckiger po raz drugi z rzędu pokonał Nino Schurtera. | fot. Thömus RN Swiss Bike Team/archiwum

Mathias Flueckiger wygrał wyścig elity mężczyzn podczas Otztaler Mountain Bike Festival w Haiming (HC). Szwajcar po raz drugi z rzędu pokonał swojego bardziej doświadczonego rodaka Nino Schurtera. Na podium stanął też Ondrej Cink z Kross Orlen Cycling Team.

Flueckiger po raz kolejny stoczył walkę o pierwsze miejsce z Nino Schurterem i podobnie jak przed tygodniem w Nals okazał się lepszy. Ponownie z dobrej strony pokazał się także reprezentujący Kross Orlen Cycling Team Ondrej Cink, który dotrzymywał kroku Szwajcarom i ostatecznie zajął trzecie miejsce. W pierwszej piątce znaleźli się też Sebastian Fini i Lars Forster.

Dla Flueckigera było to drugie zwycięstwo w drugim tegorocznym starcie. Schurter za to w każdym z trzech tegorocznych występów był drugi.

Startowało dwóch Polaków – Krzysztof Łukasik był 38. (10 minut za zwycięzcą i 8 sekund za Gerhardem Kerschbaumerem), a Jakub Zamroźniak zajął 44. lokatę.

Nie tylko wspomniany Kerschbaumer uplasował się na dalszej jak na niego pozycji. Dopiero 27. był lider światowego rankingu Henrique Avancini. Nie ma na razie informacji, czy odległe miejsce Brazylijczyka spowodowane było gorszym dniem czy innymi problemami na trasie.

W wyścigu kobiet najlepsze okazały się Holenderki – wygrała Anne Terpstra, która o ponad 30 sekund wyprzedziła Anne Tauber. Trzecie miejsce zajęła prowadząca na początku Laura Stigger, a czwarta była kolejna z młodych Austriaczek – Mona Mitterwallner. Na kolejnych lokatach uplasowały się Lena Gerault, Kate Courtney i Alessandra Keller.

W Haiming nie wystartowała Loana Lecomte, która bardzo dobrze prezentuje się od początku sezonu. Francuzka zdecydowała się na start w sobotnim Copa Catalana Internacional BTT (C1). Okazała się tam najlepsza, pokonując drugą Julie Bresset i trzecią Janikę Loiv. Wśród mężczyzn (rywalizowali w niedzielę) wygrał Thomas Griot przed Davidem Valero i Joshuą Dubau.