Polska

Ministerstwo Zdrowia częściowo “otwiera” sport

Podczas środowej konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że od najbliższego poniedziałku “uwolnione” zostanie uprawianie sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób.

W świetle wciąż obowiązujących przepisów jakakolwiek grupowa aktywność (o ile nie mieliśmy profesjonalnej licencji) jest zabroniona. Na szczęście – od poniedziałku się to zmieni.

“Dopuszczamy również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób” – poinformował na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Na stronie rządowej czytamy: “Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób”

Obok tego poinformowano o podtrzymaniu wszystkich obowiązujących aktualnie obostrzeń do 3 maja włącznie, za wyjątkiem żłobków i przedszkoli – te otwarte zostaną już 19 kwietnia.

Popularne

To Top