Świat

Kata Blanka Vas dołączyła do SD Worx. Chce iść śladem van der Poela

Kata Blanka Vas
Kata Blanka Vas - fot. SD Worx

Kata Blanka Vas dołączyła do Team SD Worx. Węgierka, która ma za sobą udany sezon przełajowy, w Tokio prawdopodobnie zawalczy o medal w kolarstwie górskim.

Umowa 19-latki została parafowana na dwa lata i zacznie obowiązywać 1 czerwca. Ostatnio utalentowana zawodniczka jeździła w barwach belgijskiego zespołu Doltcini – Van Eyck Sports-Proximus. Zimą zdobyła srebro mistrzostw Europy i brąz mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym do lat 23. Cieszyła się też z mistrzostwa kraju w elicie oraz czterech zwycięstw w zawodach z kalendarza UCI (m.in. w Gościęcinie), a także z 5. miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– “Chcemy, żeby nas zespół był widoczny przez cały rok. Z Katą Blanką Vas możemy pokazywać się zimą podczas zmagań przełajowych. Dodatkowo, ona osiągała już dobre rezultaty na szosie i jest jednym z największych talentów w kolarstwie górskim” – stwierdził po ogłoszeniu tranfseru menadżer SD Worx Danny Stam.

I to właśnie w wyścigu MTB ma wystartować Vas podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Taki scenariusz odpowiada firmie Specialized, która jest sponsorem technicznym SD Worx, a kolarstwo górskie zajmuje ważne miejsce w portfolio producenta z Morgan Hill.

Vas, która w ostatnich tygodniach zmagała się z koronawirusem, w maju ma wystartować na Węgrzech. Po tym wyścigu jej rodzimy związek podejmie ostateczną decyzję, kto wystartuje w igrzyskach. – „Liczę, że będę to ja. Później skupię się na sezonie przejałowym. Chciałabym podczas najbliższej zimy rywalizować o miejsca na podium w elicie podczas Pucharów Świata” – zapowiada Węgierka, przyznając, że przykładem jest dla niej Mathieu van der Poel. – “On pokazuje, że można do pewnego wieku łączyć wszystkie trzy dyscypliny i rozwijać się” – wyjaśnia zawodniczka, która teraz będzie jeździć w jednym teamie z Anną van der Breggen i Chantal Blaak.

To Top