Świat

Primoż Roglić: “Poszło mi dużo lepiej, niż podczas Paryż-Nicea”

Primoż Roglić
Primoż Roglić / fot. Tissot

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) po kapitalnym występie na finałowym etapie wywalczył triumf w klasyfikacji generalnej Itzulia Basque Country. “Poszło mi dużo lepiej, niż podczas Paryż-Nicea” – żartował na mecie.

“Rogla” zdołał uciec grupie najgroźniejszych rywali, na czele z Tadejem Pogacarem (UAE Team Emirates). Na metę wjechał na drugiej pozycji, oddając wygraną towarzyszowi akcji, Davidowi Gaudu (Groupama-FDJ). Tym samym Słoweniec powziął udany rewanż za Paryż-Nicea, gdzie na ostatnim etapie przez dwie kraksy stracił szanse na końcowy triumf.

“To był krótki, ale ekscytujący etap. Wszystko poszło bardzo dobrze i cieszę się, że teraz jestem tu, gdzie jestem” – mówił Roglić na finiszu. “Ten ostatni etap poszedł dużo lepiej, niż podczas Paryż-Nicea” – dodał.

Triumfator pochwalił też swojego kolegę z ekipy, Jonasa Vingegaarda, który ukończył zmagania na drugiej pozycji i wygrał klasyfikację młodzieżową. Jumbo-Visma wygrało również zmagania drużyn, a Roglić obok koszulki zwycięzcy “generalki” zgarnął jeszcze tę klasyfikacji punktowej.

Popularne

To Top