Świat

Lecomte i Flueckiger najlepsi w Nals. Dobra jazda Wawaka

fot. Internazionali d'Italia Series

Pewna wygrana Loany Lecomte i triumf Mathiasa Flueckigera, który do ostatnich metrów ścigał się z Nino Schurterem – tak przebiegła rywalizacja w sobotnim Marlene Sudtirol Sunshine Race (HC) we Włoszech.

Lecomte nie miała sobie równych w wyścigu elity kobiet. Mistrzyni świata do lat 23 szybko objęła prowadzenie i na kolejnych okrążeniach powiększała przewagę nad Pauline Ferrand-Prevot, ostatecznie wjeżdżając na metę ponad półtorej minuty przed rodaczką.

Trzecia była Mona Mitterwallner, która zaczęła wyścig na dalszych pozycjach, ale sumiennie przebijała się do przodu i na czwartej z pięciu pętli wyprzedziła Jolandę Neff, Sinę Frei i Anne Terpstrę. W walkę o podium nie włączyła się Kate Courtney, która wjechała na metę na siódmej lokacie.

Od początku wyścigu mężczyzn na czele znajdowała się kilkuosobowa grupa, w której znajdowali się m.in. Nino Schurter, Henrique Avancini, Jordan Sarrou czy Ondrej Cink. Czech z Kross Orlen Cycling Team prowadził nawet po czterech okrążeniach, a na ostatnią, szóstą pętlę wjechał w czołowej grupie wraz z Schurterem, Maximem Marottem, Filippo Colombo i Mathiasem Flueckigerem. I to właśnie ostatni z wymienionych okazał się najszybszy. Szwajcar na finiszu pokonał Schurtera, a kilka sekund za nimi na metę wjechali Marotte i czwarty Cink.

Bartłomiej Wawak przez większość wyścigu jechał na początku drugiej dziesiątki. Ostatecznie przyjechał na metę jako 11., ułamek sekundy za Victorem Koretzkym. Siedem sekund wcześniej wyścig ukończył dopiero dziewiąty dziś Henrique Avancini.

To Top