Świat

Avancini, Schurter i cała reszta. W sobotę najlepsi wystartują we Włoszech

Nino Schurter
Nino Schurter - fot. mat. prasowe/Mario Pierguidi

W sobotę w Nals odbędzie się kolejny wyścig z cyklu Internazionali d’Italia Series – Marlene Sudtirol Sunshine Race (HC). W elicie mężczyzn swój start zapowiedziała praktycznie cała światowa czołówka. Bardzo mocną obsadę ma mieć również wyścig kobiet.

Dwunastu najlepszych zawodników aktualnego rankingu UCI i łącznie aż siedemnastu z pierwszej dwudziestki – lista startowa sobotniego wyścigu mężczyzn we Włoszech może robić wrażenie. Głównym faworytem będzie oczywiście lider rankingu i zwycięzca ostatniej edycji Internazionali d’Italia Series na Elbie Henrique Avancini. – “W Capoliveri udanie rozpocząłem sezonu, ale w Nals może być dużo trudniej, bo poziom będzie jeszcze wyższy” – mówi Brazylijczyk.

Ochotę na rewanż będzie miał Nino Schurter, który w poniedziałek okazał się nieznacznie gorszy od Avanciniego. Dobrą formę w poprzednich wyścigach pokazywali już jego koledzy ze Scott SRAM MTB Racing Team: Andri Frischknecht i Lars Forster, który –  jeszcze pod nieobecność największych gwiazd – wygrał pierwszy w tym sezonie wyścig włoskiego cyklu w Andorze.

Objazd trasy z Mathiasem Flueckigerem.

Zespół Avanciniego, czyli Cannondale Factory Racing, również wysłał do Nals bardzo mocny skład. Oprócz Brazylijczyka pojadą pozyskani przed sezonem Simon Andreassen i Alan Hatherly. Start swoich gwiazd zapowiedziały też Specialized Racing z Jordanem Sarrou i faworytem miejscowych Gerhardem Kerschbaumerem oraz Team KMC Orbea z Victorem Koretzkym, Milanem Vaderem i Thomasem Litscherem. Do szerokiego grona faworytów trzeba zaliczyć również trzeciego w poniedziałek Maxime’a Marrote’a i czwartego Lucę Braidot. Nie zabraknie też zawodników Kross Orlen Cycling Team – Ondreja Cinka i Bartłomieja Wawaka.

Wśród pań na drugie z rzędu zwycięstwo liczy Kate Courtney. Tym razem jednak zanosi się na bardziej zaciętą rywalizację niż w Capoliveri. Amerykanka zmierzy się m.in. z Pauline Ferrand-Prevot, Loaną Lecomte, Anne Terpstrą, Siną Frei, Laurą Stigger, Yaną Belomoiną i Jolandą Neff. Warto też zwrócić uwagę na młodą Dunkę Caroline Bohe, która w poniedziałek była gorsza tylko od Courtney i Chiary Teocchi. Jedyną Polką w stawce będzie Paula Gorycka.

Start kobiet zaplanowano na godz. 11:00, a mężczyzn – na 13:00. Wcześniej odbędą się też zmagania w UCI Junior Series.

Popularne

To Top