Świat

Peter Sagan nigdzie się nie wybiera? Ralph Denk komentuje

Peter Sagan
Tirreno Adriatico 2021 - 56th Edition - 4th stage Terni - Prati di Tivo 148km - 13/03/2021 - Peter Sagan (SVK - Bora - Hansgrohe) - Roman Kreuziger (CZE - Gazprom - RusVelo) - photo Luca Bettini/BettiniPhoto©2021

Ralph Denk, szef BORA-hansgrohe zabrał głos na temat przyszłości Petera Sagana. Po medialnej burzy którą sam wywołał poinformował, że prowadzi rozmowy na temat przedłużenia ze Słowakiem umowy.

Niemiec niedawno przyznał, że ma poważne wątpliwości co do tego, czy chce przedłużyć umowę z trzykrotnym mistrzem świata. Jak stwierdził, ma się on już wchodzić “w jesień swojej kariery”, a pieniądze, które trzeba mu płacić być może lepiej byłoby zainwestować w młodzież.

Taka deklaracja odbiła się szerokim echem w mediach, a Denka skrytykował nawet szef konkurencyjnej ekipy EF Education – Nippo, Jonathan Vaughters. “Chyba zapomniał, że bez Sagana nie miałby World Touru” – komentował. W międzyczasie zaczęły pojawiać się plotki (których źródłem były “L’Equipe” i włoski dziennikarz, Beppe Conti) według których zawodnik z Żyliny ma być blisko porozumienia z Deceuninck – Quick Step.

W czwartek szef BORA-hansgrohe raz jeszcze odniósł się do sprawy. “Peter to część DNA naszego zespołu. Czuje się z nami bardzo dobrze. Jego umowa dobiega końca, a my negocjujemy przedłużenie” – powiedział agencji DPA. “Musimy wyjaśnić spekulacje, które pojawiły się w mediach. Nic nie zostało postanowione. Zobaczymy, jaki będzie wynik” – dodał.

Sagan, według informacji “L’Equipe” może w obecnej drużynie liczyć na 5 milionów euro rocznego uposażenia.

Popularne

To Top