Hyde park

Pandemia nie służy Polakom. Tyją na potęgę

Pandemia, związane z nią obostrzenia i zmiana stylu życia sprawiły, że Polacy zaczynają gwałtownie przybierać na wadze. Według sondażu Ipsos dodatkowe kilogramy “zarobiła” niemal połowa społeczeństwa.

Od momentu pojawienia się pierwszych zakażeń mierzyć musimy się z wieloma zmianami. Dotyczą one przede wszystkim stylu życia. Wielu pracuje zdalnie, przez co nie musi dojeżdżać do swoich biur. Z uwagi na obostrzenia (konieczność zakładania maski na otwartej przestrzeni) Polacy rzadziej decydują się też na uprawianie sportu. Rezultaty są dość przerażające.

Sondaż Ipsos wykazał, że aż 42 procent Polaków podczas pandemii przybrało na wadze. Co równie groźne – stosunkowo dużo, średnio 5,7 kilograma. Mimo, iż w teorii mogłoby się wydawać, że wybieramy aktywność fizyczną (świadczyć może o tym chociażby zapotrzebowanie na rowery i braki na rynku), koniec końców sytuacja wyglądać zaczyna niepokojąco.

Brak ruchu i dodatkowe kilogramy mogą się przyczyniać do wielu chorób. I nie mówimy tu w tym momencie wyłącznie o koronawirusie i związanym z nim zagrożeniem. Problem w tym, że momentami trudno zmusić się do aktywności, skoro nawet na spacer wybierać trzeba się w utrudniającej oddychanie masce.

Popularne

To Top