Świat

Kate Courtney zaczęła od zwycięstwa. Przed nią kolejne starty w Europie

Kate Courtney
Kate Courtney - fot. Scott-SRAM MTB Racing

Kate Courtney rozpoczęła sezon 2021 od długo oczekiwanego zwycięstwa, triumfując w Internazionali d’Italia Series. W najbliższych tygodniach Amerykanka planuje pozostać w Europie i wystąpić w kolejnych wyścigach.

Dla Courtney niedzielny start w Capoliveri Legend XCO był pierwszy występem w sezonie 2021. Mistrzyni świata z 2018 roku dość pewnie poradziła sobie z Chiarą Teocchi i Caroline Bohe.

– “Świetnie było znowu wystartować. Jestem bardzo szczęśliwa, że odniosłam pierwsze od roku zwycięstwo. Trasa była świetna, widoki piękne, a ja miałam najlepsze wsparcie od teamu. Teraz czas przygotowywać się do następnych startów” – skomentowała Courtney.

Poprzedni sezon nie był dla Amerykanki udany. Dużą jego część straciła przez pandemię koronawirusa, a jesienią nie włączyła się do walki o zwycięstwa – była 6. i 36. w Pucharach Świata w Nowym Mieście, a wyścigu mistrzostw świata w Leogang nie ukończyła z powodu upadku.

Jak potwierdziła Courtney w rozmowie z VeloNews, w najbliższych tygodniach zawodniczka pozostanie w Europie – w weekend wystartuje w kolejnej edycji Internazionali d’Italia Series, a potem w austriackim Ötztaler Mountainbike Festival (17 kwietnia) i w niemieckiej Bundeslidze (24 kwietnia). Wszystkie te wyścigi mają kategorię HC. 8-9 maja w Albstadt zostanie zainaugurowana  – oczywiście z udziałem Courtney – rywalizacja w Pucharze Świata.

Popularne

To Top