Świat

Maja Włoszczowska: “Przede wszystkim solidny trening”

Maja Włoszczowska
Maja Włoszczowska / fot. Kross Orlen Racing Team

Maja Włoszczowska (Kross Orlen Racing Team) w niedzielę przypieczętowała triumf w czteroetapowym Volcat BTT. Polka była ze swojego występu zadowolona, choć przyznała przy tym, że miał on głównie treningowy charakter.

Włoszczowska po drugim miejscu na premierowym etapie w kolejnych dniach zmagań nie dawała rywalkom szans. Wygrała trzy pozostałe akty rywalizacji i bardzo pewnie triumfowała w “generalce”.

“Bardzo się cieszę z wygranej, był to przede wszystkim solidny trening. To były cztery dni ścigania na świetnych trasach, sporo podjazdów, bardzo fajne single, myślę, że wgra się to dobrze w nogi i oby przyniosło to dobre efekty w kolejnych startach” – komentowała, cytowana przez biuro prasowe swojej drużyny.

Zadowolenia z postawy Włoszczowskiej nie krył też menedżer zespołu, Kornel Osicki. “To był wyścig pod dyktando Mai. Cieszę się z dobrej dyspozycji, którą zawodniczka prezentuje na tym etapie sezonu. Hiszpania była dobrym elementem przygotowania i treningów do kolejnych startów” – ocenił.

Przed Polką zgrupowanie wysokogórskie, które poprzedzi występy w Pucharach Świata MTB w Niemczech i Czechach.

Popularne

To Top