Świat

“Bez Petera Sagana nie miałby World Touru”

Peter Sagan
Peter Sagan / fot. Bettiniphoto / BORA-hansgrohe

Menedżer EF Education – Nippo, Jonathan Vaughters skrytykował postawę szefa BORA-hansgrohe, Ralpha Denka, który waha się, czy podpisać z Peterem Saganem nowy kontrakt. Według niego Niemiec zapomniał, jak wiele Słowakowi zawdzięcza.

Denk w jednym z niedawnych wywiadów stwierdził, że choć prowadzi rozmowy z Saganem na temat nowej umowy, nie jest przekonany, czy jej podpisanie będzie dobrym krokiem. Według niego bowiem trzykrotny mistrz świata wkracza w “jesień kariery”, a pieniądze, które należałoby mu płacić być może lepiej spożytkować inwestując w młodych kolarzy.

Słowa menedżera skomentował sam główny zainteresowany, który zapewnił, że koniec jego kariery jest jeszcze daleko, a jeżeli BORA-hansgrohe nie będzie go potrzebować, znajdzie ekipę, dla której okaże się przydatny. Teraz do sprawy wtrącił się z kolei Vaughters.

“Jestem jednym z najstarszych menedżerów na tym szczeblu. Ludzie pytają mnie czasami, którego ze swoich kolegów po fachu szanuję najbardziej. Odpowiadam, że Patricka Lefevere’a i Douglasa Rydera. Ten gość [Denk – przyp.red.]? Zapomniał, że bez Sagana nie miałby World Touru” – napisał na Twitterze.

Popularne

To Top