Świat

Itzulia Basque Country: Lista startowa wyścigu

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. UAE Team-Emirates / PhotoFizza

Itzulia Basque Country rozpocznie się już w poniedziałek. Prezentujemy pełną listę startową wyścigu, w którym zaprezentuje się między innymi Rafał Majka (UAE Team Emirates).

“Zgred” po krótkiej przerwie w startach powraca do rywalizacji, ponownie w roli przybocznego Tadeja Pogacara. Kolarz z Zegartowic nie będzie jedynym naszym rodakiem na starcie. Pojedzie bowiem również Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Na liście startowej nie zabrakło gwiazd. Zobaczymy między innymi wspomnianego już “Pogiego”, Primoża Roglicia (Jumbo-Visma), Marca Hirschiego (UAE Team Emirates), Alejandro Valverde (Movistar) czy Richarda Carapaza (Ineos Grenadiers).

Itzulia Basque Country liczy sześć etapów. W 2020 wyścig nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. Edycję 2019 wygrał Ion Izagirre (Astana).

Itzulia Basque Country 2021: Lista startowa wyścigu

1 Izagirre, Ion  Astana-Premier Tech
2 Fuglsang, Jakob  Astana-Premier Tech
3 Aranburu, Alex  Astana-Premier Tech
4 de Bod, Stefan  Astana-Premier Tech
5 Fraile, Omar  Astana-Premier Tech
6 Lutsenko, Alexey  Astana-Premier Tech
7 Rodríguez, Óscar  Astana-Premier Tech


11 Aleotti, Giovanni  BORA-hansgrohe
12 Benedetti, Cesare  BORA-hansgrohe
13 Buchmann, Emanuel  BORA-hansgrohe
14 Kelderman, Wilco  BORA-hansgrohe
15 Konrad, Patrick  BORA-hansgrohe
16 Schachmann, Maximilian  BORA-hansgrohe
17 Schelling, Ide  BORA-hansgrohe


21 Chaves, Esteban  Team BikeExchange
22 Smith, Dion  Team BikeExchange
23 Nieve, Mikel  Team BikeExchange
24 Grmay, Tsgabu  Team BikeExchange
25 Howson, Damien  Team BikeExchange
26 Juul-Jensen, Christopher  Team BikeExchange
27 Jansen, Amund Grøndahl  Team BikeExchange


31 Pogacar, Tadej  UAE Team Emirates
32 Conti, Valerio  UAE Team Emirates
33 McNulty, Brandon  UAE Team Emirates
34 Ulissi, Diego  UAE Team Emirates
35 Hirschi, Marc  UAE Team Emirates
36 Majka, Rafal  UAE Team Emirates
37 Polanc, Jan  UAE Team Emirates


41 Armirail, Bruno  Groupama-FDJ
42 Davy, Clément  Groupama-FDJ
43 Gaudu, David  Groupama-FDJ
44 Ladagnous, Matthieu  Groupama-FDJ
45 Scotson, Miles  Groupama-FDJ
46 Seigle, Romain  Groupama-FDJ
47 Van Den Berg, Lars  Groupama-FDJ


51 Arcas, Jorge  Movistar Team
52 Carretero, Hector  Movistar Team
53 Mas, Enric  Movistar Team
54 Samitier, Sergio  Movistar Team
55 Rubio, Einer  Movistar Team
56 Valverde, Alejandro  Movistar Team
57 Verona, Carlos  Movistar Team


61 Carthy, Hugh  EF Education-NIPPO
62 Caicedo, Jonathan  EF Education-NIPPO
63 Camargo, Diego  EF Education-NIPPO
64 Higuita, Sergio  EF Education-NIPPO
65 Howes, Alex  EF Education-NIPPO
66 Cort, Magnus  EF Education-NIPPO
67 Whelan, James  EF Education-NIPPO


71 Mollema, Bauke  Trek-Segafredo
72 Bernard, Julien  Trek-Segafredo
73 Conci, Nicola  Trek-Segafredo
74 Eg, Niklas  Trek-Segafredo
75 Kamp, Alexander  Trek-Segafredo
76 Lopez, Juan Pedro  Trek-Segafredo
77 Skujins, Toms  Trek-Segafredo


81 Cattaneo, Mattia  Deceuninck-Quick Step
82 Cerný, Josef  Deceuninck-Quick Step
83 Garrison, Ian  Deceuninck-Quick Step
84 Honore, Mikkel  Deceuninck-Quick Step
85 Knox, James  Deceuninck-Quick Step
86 Serry, Pieter  Deceuninck-Quick Step
87 Vansevenant, Mauri  Deceuninck-Quick Step


91 Barceló, Fernando  Cofidis
92 Fernandez, Ruben  Cofidis
93 Geschke, Simon  Cofidis
94 Herrada, Jesus  Cofidis
95 Martin, Guillaume  Cofidis
96 Edet, Nicolas  Cofidis
97 Perez, Anthony  Cofidis


101 Moniquet, Sylvain  Lotto Soudal
102 De Gendt, Thomas  Lotto Soudal
103 Holmes, Matthew  Lotto Soudal
104 Grignard, Sébastien  Lotto Soudal
105 Marczynski, Tomasz  Lotto Soudal
106 Conca, Filippo  Lotto Soudal
107 Oldani, Stefano  Lotto Soudal


111 Yates, Adam  INEOS Grenadiers
112 Amador, Andrey  INEOS Grenadiers
113 Carapaz, Richard  INEOS Grenadiers
114 De Plus, Laurens  INEOS Grenadiers
115 Dunbar, Edward  INEOS Grenadiers
116 Geoghegan Hart, Tao  INEOS Grenadiers
117 Swift, Ben  INEOS Grenadiers


121 Delacroix, Théo  Intermarché-Wanty-Gobert
122 Eiking, Odd Christian  Intermarché-Wanty-Gobert
123 Evans, Alexander  Intermarché-Wanty-Gobert
124 Hermans, Quinten  Intermarché-Wanty-Gobert
125 Lammertink, Maurits  Intermarché-Wanty-Gobert
126 Rota, Lorenzo  Intermarché-Wanty-Gobert
127 Zimmermann, Georg  Intermarché-Wanty-Gobert


131 Combaud, Romain  Team DSM
132 Donovan, Mark  Team DSM
133 Gall, Felix  Team DSM
134 Leknessund, Andreas  Team DSM
135 Tusveld, Martijn  Team DSM
136 Vermaerke, Kevin  Team DSM
137 Van Wilder, Ilan  Team DSM


141 Roglic, Primoz  Jumbo-Visma
142 Foss, Tobias  Jumbo-Visma
143 Pfingsten, Christoph  Jumbo-Visma
144 Hofstede, Lennard  Jumbo-Visma
145 Tolhoek, Antwan  Jumbo-Visma
146 Oomen, Sam  Jumbo-Visma
147 Vingegaard, Jonas  Jumbo-Visma


151 Cosnefroy, Benoît  AG2R Citroën Team
152 Gastauer, Ben  AG2R Citroën Team
153 Frank, Mathias  AG2R Citroën Team
154 O’Connor, Ben  AG2R Citroën Team
155 Paret-Peintre, Aurélien  AG2R Citroën Team
156 Prodhomme, Nicolas  AG2R Citroën Team
157 Warbasse, Lawrence  AG2R Citroën Team


161 Woods, Michael  Israel Start-Up Nation
162 Bevin, Patrick  Israel Start-Up Nation
163 Cataford, Alexander  Israel Start-Up Nation
164 Hermans, Ben  Israel Start-Up Nation
165 Impey, Daryl  Israel Start-Up Nation
166 Neilands, Krists  Israel Start-Up Nation
167 Piccoli, James  Israel Start-Up Nation


171 Landa, Mikel  Bahrain Victorious
172 Arashiro, Yukiya  Bahrain Victorious
173 Bilbao, Pello  Bahrain Victorious
174 Capecchi, Eros  Bahrain Victorious
175 Mäder, Gino  Bahrain Victorious
176 Padun, Mark  Bahrain Victorious
177 Valls, Rafael  Bahrain Victorious


181 Aru, Fabio  Qhubeka ASSOS
182 Bennett, Sean  Qhubeka ASSOS
183 Clarke, Simon  Qhubeka ASSOS
185 Lindeman, Bert-Jan  Qhubeka ASSOS
186 Schmid, Mauro  Qhubeka ASSOS
187 Frankiny, Kilian  Qhubeka ASSOS


191 Lastra, Jonathan  Caja Rural-Seguros RGA
192 Barrenetxea, Jon  Caja Rural-Seguros RGA
193 Aberasturi, Jon  Caja Rural-Seguros RGA
194 Irisarri, Jon  Caja Rural-Seguros RGA
195 Osorio, Alejandro  Caja Rural-Seguros RGA
196 Lazkano, Oier  Caja Rural-Seguros RGA
197 Cepeda, Jefferson  Caja Rural-Seguros RGA


201 Madrazo, Angel  Burgos-BH
202 Okamika Bengoetxea, Ander  Burgos-BH
203 Navarro, Daniel  Burgos-BH
204 Canal, Carlos  Burgos-BH
205 Cabedo, Oscar  Burgos-BH
206 Ezquerra, Jesus  Burgos-BH
207 Osorio, Juan Felipe  Burgos-BH


211 Burgaudeau, Mathieu  Total Direct Energie
212 De La Parte, Victor  Total Direct Energie
213 Doubey, Fabien  Total Direct Energie
214 Grellier, Fabien  Total Direct Energie
215 Latour, Pierre  Total Direct Energie
216 Rodriguez, Cristian  Total Direct Energie
217 Simon, Julien  Total Direct Energie


221 Adriá, Roger  Kern Pharma
222 Galván, Francisco  Kern Pharma
223 Berrade, Urko  Kern Pharma
224 Márquez, Martí  Kern Pharma
225 Parra, José Félix  Kern Pharma
226 Agirre, Jon  Kern Pharma
227 García, Raúl  Kern Pharma


231 Aristi, Mikel  Euskaltel-Euskadi
232 Bizkarra, Mikel  Euskaltel-Euskadi
233 Cuadrado, Unai  Euskaltel-Euskadi
234 Iturria, Mikel  Euskaltel-Euskadi
235 Juaristi, Txomin  Euskaltel-Euskadi
236 Martin, Gotzon  Euskaltel-Euskadi
237 Mate, Luis Angel  Euskaltel-Euskadi

To Top